ШАХТА

Михаил Фоменко: «Забей мы пенальти - играли бы по-другому»

12.10.2014 22:03

Михаил Фоменко: «Забей мы пенальти - играли бы по-другому»Головний тренер національної збірної команди України Михайло Фоменко на післяматчевій прес-конференції прокоментував мінімальну перемогу над збірною Македонії у матчі відбору Євро-2016 у Львові.

- Михайле Івановичу, на збірну України чекає ще один матч кваліфікації Євро-2016 із Люксембургом у цьому році. Перед цим буде матч чемпіонату України між донецьким «Шахтарем» і дніпропетровським «Дніпром». Чи будете Ви просити клуби про перенесення гри?
- Ми так далеко не заглядаємо, до цього ще треба дожити. Клуби самі повинні вирішувати такі питання. Ми не маємо права їх просити про перенесення матчів. Якщо виникне така потреба, ми будемо тільки раді такому рішенню з боку клубів.

- Чи очікували Ви таку сильну гру від збірної Македонії, особливо у другому таймі?
- У нас група досить непроста. Те, що так склалася гра, у черговий раз це підтверджує. Ми самі собі ускладнили гру. Забий пенальті - і була б зовсім інша ситуація на полі. Крім того, досить було створено небезпечних моментів, які ми не реалізували. Це все нагнітало обстановку. Але гра так і закінчилася.

- Чому до м'яча підійшов Ярмоленко при виконанні пенальті? Це було Ваше рішення або хлопці домовилися між собою по ходу матчу?
- Хлопці самі вирішили. Не дуже часто вони б'ють пенальті, вже навіть не згадаю, коли востаннє це було. На жаль, він не реалізував цю можливість.

- Чи можлива поява іншого воротаря у майбутній грі проти Люксембургу, щоб дати шанс проявити себе найближчому резерву Андрія Пятова?
- Усе можливо.

- Ваша довіра до Романа Зозулі просто вражає. Багато уболівальників не розуміють цього. Можливо, Ви поясните власне рішення щодо вибору цього нападника?
- Ми такі ситуації не виносимо на публіку. Це наше командна справа. Перебудовуватися потрібно поступово, не можна прибирати одного футболіста і ставити з ходу іншого, який має спочатку звикнути до принципу побудови гри. Такі речі потрібно робити в товариських іграх.

- Минулого сезону, коли Ви очолили команду, лінія захисту була найсильнішою ланкою у матчах збірної України. У цій грі центр оборони відверто не вражав. Чому?
- Спортивна форма Хачеріді ще залишає бажати кращого, він тривалий час був травмований, і йому потрібен час. Що стосується Кучера: хочеться йому подякувати за те, що він взагалі грав два останні матчі з мікротравмами.

- Безліч експертів та вболівальників здивовані тим, що Ви викликали до збірної Сергія Болбата і Івана Ордеця, але так і не надали їм ігрового часу. Але ж вони могли б допомогти молодіжці у Черкасах в матчі з Німеччиною...
- Зазвичай, ми напередодні матчів зідзвонюємося з тренерським штабом молодіжної збірної і приймаємо рішення. Цього разу дзвінка з тренерського штабу молодіжної збірної не було. Ми не проти відпускати тих гравців, яких вирішили не використовувати.

- Чи будете Ви ставити питання проведення більшої кількості матчів у Львові, враховуючи шалену підтримку вболівальників?
- За що дискваліфікували арену після нашої гри з Сан-Марино? Ми ж не винні в цьому. Як і зараз. Думаю, будуть прийняті суворі заходи. У такий складний час матеріальні штрафи могли б бути використані в іншому напрямку, а тут ще й можлива дискваліфікація стадіону. Прикро, що доводиться розплачуватися за дії кількох людей, які ставляться з неповагою до команди і та вболівальників.

Источник: ffu.org.ua

Читайте также
| Карта сайта: XML | HTML